Eerste programma carnaval bekend

19-01-2022 | Nieuws-2021

Gisteravond is het bestuur van Stichting Kielegat weer bij elkaar gekomen om het programma van carnaval 2022 verder vorm te geven. De Stichting heeft hierbij vooral gekeken wat er op dit moment georganiseerd kan worden binnen de huidige maatregelen. De focus ligt hierbij op een aantal online en wat veilige kleinere evenementen in het Kielegat. Na de persconferentie van 25 januari komt het bestuur weer bij elkaar om eventueel het programma uit te breiden.

Het programma tot nu toe

“We focussen ons op een klein compact online programma in samenwerking met BaronieTV, SanseveriaTV en Elisabeth TV. Hierop zullen we o.a. de sleuteloverdracht op zaterdagmiddag, de Oeledienst en Ut Grôôt Kielegats Dikteej gaan uitzenden. Daarnaast denken we nog na over een muzieksjoow en zullen we ook traditiegetrouw op dinsdag carnaval gaan afsluiten, aldus Lucien Verhoef, voorzitter Stichting Kielegat.

Naast een online programma zullen er een aantal veilige kleinere evenementen in de stad opgetuigd woorden. Zo kunnen Kielegatse Brakskes aan de hand van een speurtocht mee gaan helpen de sleutels van de stad te vinden, wordt het succes van vorig jaar, ut Kielegats AfhaalKadetje wederom herhaald en krijgen de beste versierde huizen en straten een bezoekje van Prins Arie.

Via de Kielegat app kan er op eigen gelegenheid de gehele carnaval een wandeling langs het carnavalsverhaal gelopen worden.

Voor de jeugd wordt nog een Kielgatse Datingsjoow georganiseerd, dit is te volgen via de social kanalen van Stichting Kielegat. Kortom een mooi gevarieerd programma voor jong en oud, dat de Kielegatter op een veilige manier kan beleven.

Samenwerking met de bouwclubs

Natuurlijk is het enorm teleurstellend dat voor het tweede jaar op rij geen optocht gereden wordt. Verhoef: “Daarom hebben we aan een aantal Kielegatse bouwclubs gevraagd om hun handen ineens te slaan en samen een mooi bouwwerk te maken voor ut Kielegat. Dit is tijdens carnaval op de Grote Markt te bewonderen. We hebben de eerste schetsen al gezien en het belooft een heus spektakel te worden”.

Mogelijke versoepelingen na 25 januari

Na de persconferentie volgende week zal het bestuur wederom bij elkaar komen om te kijken of ze wellicht nog meer mogelijkheden zien binnen het programma. Zeker als de horeca open mag, liggen er nog kansen.

Carnaval in de zomer?

Steeds meer omliggende dorpen en steden kiezen ervoor om carnaval te verplaatsen naar Pasen of Pinksteren. Stichting Kielegat is van mening dat carnaval cultureel erfgoed is en de (katholieke) traditie is daar onderdeel van, waarbij as-woensdag (het begin van het vasten) 40 dagen voor Pasen ligt. Het is geen feest dat je zomaar ergens in het jaar organiseert. Wel gaan de Stichting met de gemeente in gesprek om in aanloop naar de zomer iets te organiseren voor de Kielegatter en voor de horeca. Dit krijgt absoluut een andere naam dan (zomer)carnaval. Voor nu focust de Stichting zich eerst op carnaval, want carnaval gaat altijd door!

Onze partners

AB Inbev Nederland

Gemeente Breda

Landgoed De Klokkenberg

Vrienden van de Prins

Café Publieke Werken

Livingprojects

Kielegatse Leutpenning

© Stichting Kielegat 2023

Privacyverklaring

Cookies

Site map

Disclaimer : Tijdens de door Stichting Kielegat georganiseerde evenement en activiteiten kunnen foto’s, video en of geluidsopnamen gemaakt worden. Door het bezoeken van het evenement of activiteit geeft u toestemming voor het maken van foto, video en/of geluidsopnamen. Stichting Kielegat gebruikt deze opnamen mogelijk voor promotionele- en of archief doeleinden.

Onze partners

AB Inbev Nederland

Gemeente Breda

Landgoed De Klokkenberg

Vrienden van de Prins

Café Publieke Werken

Livingprojects

Kielegatse Leutpenning

© Stichting Kielegat 2023

Privacyverklaring

Disclaimer : Tijdens de door Stichting Kielegat georganiseerde evenement en activiteiten kunnen foto’s, video en of geluidsopnamen gemaakt worden. Door het bezoeken van het evenement of activiteit geeft u toestemming voor het maken van foto, video en/of geluidsopnamen. Stichting Kielegat gebruikt deze opnamen mogelijk voor promotionele- en of archief doeleinden.

%d bloggers liken dit: